Plānot savu budžetu

Daudziem nepatīk plānot budžetu. Cilvēkiem šķiet, ka tas tikai uzsver cik neprasmīgi viņi tērē savu naudu un tādā veidā uzliek papildus pienākumus plānot, pierakstīt visus tēriņus, vest rēķinus utml. Turklāt daudzos vēl lielākas šausmas vieš tas, ka budžets jāplāno katru mēnesi. Nav brīnums, ka tādā gadījumā budžeta plānošana tiek uzlūkota kā apgrūtinājums. Ja Jūsu attieksme pret budžeta plānošanu ir tāda pati kā pret ik rīta skriešanu, proti, tas notiek ātri un tikai vienreiz, tad budžets kā ikdienas uzdevums tik tiešām ir apgrūtinājums. Tomēr tam tā nevajadzētu būt.

Pārdomājiet savu pieeju budžeta plānošanai

Budžeta plānošanai ir jābūt kam vairāk nekā ikmēneša rēķinu nomaksāšanai un tēriņu pārskatīšanai. Veiksmīga un efektīva budžeta plānošana jāuztver kā uzdevumu virkne, kas Jums jāveic katru dienu un kurai jākļūst par Jūsu rutīnu, lai Jūs varētu sasniegt savus finansiālos mērķus.

Iekrāšana kā patīkama nodarbe

Saņemot algu, pirmais, ko izdariet – novirziet daļu naudas iekrājumiem. Tā ir Jūsu nauda un Jums no tās jāgust labums. Sāciet ar parastiem iekrājumiem, bet vēlāk varat atvērt atsevišķu bankas kontu, kurā noguldīt naudu noteiktam mērķim, piemēram jaunai mašīnai, atvaļinājumam, lieliskam vakaram ārpus mājas vai jebkam citam. Sekojiet līdzi, cik ātri Jūs iekrājat naudu konkrētajam mērķim, jo tas sniegs papildus motivāciju, kā arī no sākuma noguldiet naudu tajos mērķos, kas ir Jūsu prioritāte. Kad esat sasniedzis cerēto, nosviniet to!

Fiksētie maksājumi

Tie ir regulārie maksājumi kā dažādi rēķini, kuru laiks un summa ir paredzami. Uzrakstiet uz papīra, kurā datumā Jūs saņemat katru rēķinu. Lai gan ikmēneša dzīvokļa īres maksas datumu parasti ir viegli atcerēties, ir tēriņi, par kuriem mēdzam aizmirst, piemēram auto apdrošināšanas iemaksa, kuru maksājat pusgadā reizi. Taču tā vietā, lai šajā konkrētajā mēnesī Jums būtu jāatvelk ievērojama summa no budžeta, sadaliet šo summu uz sešiem mēnešiem. Šāda taktika prasa disciplīnu, tomēr beigu galā atvieglo budžeta plānošanu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *