Kredīti – izvēlies labāko

Izvērtējot preces vai pakalpojumus, mēs vienmēr vēlamies atrast izdevīgāko piedāvājumu. Ātrajiem kredītiem nevajadzētu būt izņēmumam. Ja nepieciešams aizdevums, vērts izpētīt piedāvājumus, lai izvēlētos sev izdevīgāko risinājumu. Šobrīd nebanku kredītu tirgus ir ļoti plašs, tādēļ ikviens no lielā ātro kredītu klāsta var izvēlēties sev piemērotāko.

Ātrie kredīti internetā pieejami ar dažādiem nosacījumiem, tādēļ vērts pievērst uzmanību vairākiem faktoriem:

  • Pirmais kredīts bez proc. maksas. Šāds izdevīgs piedāvājums pieejams pie nu jau ļoti daudziem aizdevējiem, un ļauj ne vien saņemt sev vēlamo naudas summu, bet arī nepārmaksāt. Saņem kredītu un atdod tik, cik aizņēmies – iespēja, kuru nevajag laist garām.
  • Vecuma ierobežojums. Katrs aizdevējs noteicis arī vecuma ierobežojumu,kura ietvaros aizdevums tiek izsniegts. Lai gan Latvijas Republikas likumdošana paredz, ka jebkurš finanšu aizdevums pieejams tikai pilngadīgām personām – tātad, tiem, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, tomēr nebanku aizdevumi pārsvarā tiek izsniegti personām no 20 gadu vecuma.
  • Mēneša procentu likme. Ja apsver iespēju izvēlēties aizdevēju, kura piedāvājumā nav bezprocentu kredīts, vai arī vēlies aizņemties atkārtoti, procentu likme ir ļoti būtisks faktors, pēc kura vistiešāk mērāms konkrētā kredīta izdevīgums. Izvēloties aizdevumu ar viszemāko pieejamo procentu likmi, ietaupīsi savus naudas līdzekļus.
  • Maksimālā kredīta summa. Vērts pievērst uzmanību arī tam, cik lielu aizdevumu pie konkrētā aizdevēja iespējams noformēt. Jāņem arī vērā fakts, ka pirmā aizdevuma summa būs mazāka par to, kas pieejama, aizņemoties atkārtoti. Tādēļ, ja nepieciešama salīdzinoši liela summa, jāizvēlas aizdevējs, kurš piedāvā lielāku naudas kredītu arī pirmajā aizņemšanās reizē. Tāpat nepieciešams pievērst uzmanību arī minimālajai aizdevuma summai, jo ir situācijas, kad nepieciešami vien daži eiro, bet kredītdevējs tik mazu summu nemaz neizsniedz.
  • Maksimālais atmaksas termiņš. Parasti gan maksimālais aizdevuma termiņš ir 30 dienas, tomēr – ir aizdevēji, kuru noteiktais termiņš ir garāks, sevišķi – kādu īpašu akciju ietvaros. Vērts arī pārliecināties, vai nepieciešamības gadījumā aizdevējs piedāvā arī iespēju veikt atmaksas termiņa pagarināšanu. Ņemot vērā, ka visos gadījumos tas ir maksas pakalpojums, jāsalīdzina arī šīs izmaksas.
  • Citu klientu atsauksmes. Izvēlies Latvijā plaši zināmu un drošu aizdevēju, kuru pozitīvi novērtē arī citi. Tas ļaus izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem. Tāpat vērts pārliecināties, vai aizdevējam ir izsniegta speciāla licence šādu pakalpojumu sniegšanai. Jāpiebilst, visuzticamākie aizdevēji noteikti būs arī tie, kuri ir Latvijas Nebanku Kredītdevēju (LNKA) biedri.

Izvēloties aizdevēju, ieteicams arī uzzināt, cik īsā laikā iespējama kredīta noformēšana – šis ir būtisks faktors, ja nauda nepieciešama steidzami. Tāpat kādu noteikti interesēs kredītdevēja piedāvātās papildus iespējas – piemēram, Sms kredīts. Lai arī iespēja pieteikties aizdevumam ar vienas īsziņas palīdzību aktuāla tikai sākot no otrās aizņemšanās reizes, tomēr to vērts paturēt prātā, ja plānojat atkārtotu aizņemšanos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *