Kāpēc cilvēki izvairās no budžeta plānošanas?

Daudzi cilvēki izvairās no personīgā budžeta plānošanas pāris iemeslu dēļ. Pirmkārt, mēs visi esam aizņemti, un budžeta plāna izveide prasa laiku. Ja mēs nesaprotam, cik vērtīgs tas mums ir, mēs, iespējams, atliekam tā izstrādi vai arī neveidojam to vispār.

Vēl viens iemesls ir tas, ka cilvēki mēdz domāt, ka viņiem trūkst iemaņu, lai to izdarītu. Nekas nevar būt tālāk no patiesības! Šobrīd ar visiem mums pieejamajiem finanšu rīkiem, mums pat nav jāsaskaita un jāatņem! Bet Jums ir nepieciešams būt organizētam un ir jābūt pieejai visiem nepieciešamajiem dokumentiem.

Budžeta veidošana norāda, cik daudz naudas Jūs varat tērēt katrā kategorijā vai izdevumiem. Tas pasargā Jūs no pārtēriņa un no tās naudas tērēšanas, kas nepieciešama citam pielietojumam nākotnē.

  1. Solis – Uzskaitiet visus izdevumus un parādus, kas Jums ir.
  2. Solis – Sadaliet tos kategorijās, piemēram, mājokļa un saimniecības, komunālie pakalpojumi, auto, un tā tālāk.
  3. Solis – Nosakiet, cik daudz naudas Jums ir nepieciešams šiem izdevumiem pēc mēneša, 4 nedēļām, vidēji. Daži izdevumi, piemēram, apkure, atkarībā no sezonas mainās. Aprēķiniet visa gada vidējo rādītāju un izmantojiet šo summu Jūsu mēneša budžetam.
  4. Solis – Nosakiet, cik daudz no Jūsu algas ir nepieciešams katram rēķinam, lai Jūs varētu laikā segt visus rēķinus.
  5. Solis – Katru reizi, kad Jūs saņemat algu, atlieciet noteikto daļu rēķiniem un citiem vajadzīgiem izdevumiem.
  6. Solis – Nekad netērējiet vairāk, nekā Jums faktiski ir kontā. Vienmēr apskatiet savu budžetu, lai zinātu, cik daudz Jūs varat tērēt katrā kategorijā.
  7. Solis – Atskaitiet jebkādus maksājumus vai ieņēmumus no attiecīgajām kategorijām.
  8. Solis – Atkārtojiet soļus 5-7.

Budžets nav sarežģīta lieta, bet tas prasa disciplīnu. Jums ir jāļauj budžetam kļūt par Jūsu priekšnieku. Jums ir jāļauj tam Jums pateikt, vai Jūs varat vai nevarat tērēt noteiktu naudas summu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *