CFL čempionāts

Centrālās Futbola līgas (CFL) čempionāts.

CFL čempionāts sastāv no Regulārā turnīra un Centrālās līgas kausa. CFL čempionātā piedalās 54 komandas. CFL ir sadalīta trīs apakšlīgās – 1. līga, 2. līga. un 3. līga. Katrā līgā ir 18 komandas.

Regulārais turnīrs

Regulārais turnīrs sastāv no divām daļām, pirmais riņķis, kas tiek izspēlēts pirms sezonas pārtraukuma un otrais riņķis, kas tiek izspēlēts pēc sezonas pārtraukuma. Regulārā turnīrā katrā līgā komandas spēlē katra ar katru divas reizes – savā laukumā un viesos. Katrā riņķī ir 17 spēles, kas iespēju robežās ir sadalītas vienlīdzīgi spēles aizvadot viesos un mājās. Regulārā turnīra kalendārs tiek izveidots iepriekšējās sezonas beigās, uzreiz pēc tam kad ir noskaidrots jaunās sezonas līgu sastāvs. Par uzvaru tiek piešķirti 3 punkti, par neizšķirtu 1 punkts. Vienādu punktu gadījumā vietu sadalījumu nosaka iesisto/zaudēto vārtu starpība, tad iesisto vārtu skaits, savstarpējās spēles. Katra regulārā turnīra beigās katras līgas 3 vājākās komandas izkrīt uz zemāku līgu, dodot vietu 3 labākajām no zemākās līgas. Katra regulārā turnīra beigās CFL 1. līgas pirmās vietas ieguvējs automātiski nonāk Virslīgā; Regulārā turnīra otrās un trešās ieguvēji spēlē pārspēles ar kādu no komandām, kas Virslīgas regulāro turnīru noslēdza 10.-15. vietā; pārspēļu pāra uzvarētājs nākošajā sezonā spēlē Virslīgā, savukārt zaudētājs CFL 1. līgā. Regulārās turnīra spēles notiek saskaņā ar kalendāru un tās notiek piektdienās.

Centrālās Futbola līgas kauss (CFLK)

CFLK piedalās visas Centrālās Futbola līgas komandas, un tas tiek izspēlēts regulārās sezonas pirmā riņķa laikā.

CFLK izlozē komandas netiek izliktas pēc spēku samēra. Komandu sadalījums pāros katrā kārtā tiek noteikts ar izlozes palīdzību sezonas sākumā. Kausa 1. kārtā piedalās 44 komandas, pārējās 10 komandas kausu sāk ar 2. kārtu (iekļūst nākamajā kārtā automātiski). Visas kārtās, izņemot finālu, tiek aizvadītas divas spēles. Uzvarētājs tiek noteikts abu spēļu summā. Neizšķirta gadījumā uzvar tā komanda, kas guvusi vairāk vārtu izbraukuma spēlē. Ja izbraukumā gūto vārtu skaits ir vienāds, komandas spēlē 2 reiz 15 minūšu papildlaiku, ja ar to nepietiek, tad tiek izpildīti pēcspēles 11-metru soda sitieni.

Par iekļūšanu katrā nākamajā CFLK kārtā komanda saņem prēmiju, kā arī kausa ieguvējs un otrs finālists saņem īpašas prēmijas. Prēmiju apmērs tiek aprakstīs noteikumu sadaļā par finansēm.

CFLK spēles notiek saskaņā ar kalendāru un tās notiek trešdienās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *