Auto kredīta refinansēšana

Vārds “refinansēšana” pirmajā brīdī var likt noprast, ka runa ir par kaut ko sarežģītu un grūti saprotamu, taču tā nebūt nav. Auto kredīta refinansēšana nozīmē to, ka Tu vari pieteikties jaunam auto kredītam, ar kura palīdzību Tu nomaksāsi jau esošās kredītsaistības. Izmantojot refinansēšanas iespējas pareizi, Tu vari samazināt ikmēneša maksājuma lielumu un tādā veidā ietaupīt ievērojamu naudas summu visā kredīta laikā.

Ko sevī ietver auto kredīta refinansēšana?

seat auto

Refinansējot kredītu, Tavs jaunais kreditors nomaksā esošo aizdevumu un, balstoties uz noslēgto vienošanos, Tev ikmēneša maksājumi ir jāveic par jauno kredītu. Refinansēšanas gadījumā tāpat kā pirmo reizi meklējot aizdevēju ir nepieciešams izvērtēt vairākus piedāvājumus un izvēlēties sev piemērotāko, ņemot vērā visas priekšrocības un trūkumus, ko refinansēšana var sniegt.

Auto kredīta refinansēšana un tās priekšrocības

Refinansēšana pati par sevi var sniegt būtiskas priekšrocības, īpaši gadījumā, ja procentu likmes ir kļuvušas mazākas nekā tās bija brīdī, kad iegādājies automašīnu. Refinansēšana var Tev palīdzēt:

 • Samazināt ikmēneša maksājuma lielumu – ja izdodas atrast aizdevumu ar zemākām procentu likmēm, ikmēneša maksājums var būtiski samazināties;
 • Iegūt zemāku procentu likmi, kas ļaus visā kredīta termiņā samaksāt mazāk;
 • Mainīt kredīta termiņu – ja tomēr jūti, ka ikmēneša maksājumi ir par lielu, jauno aizdevumu vari noslēgt uz garāku termiņu, un otrādi – ja ir radusies izdevība samaksāt vairāk katru mēnesi, noteikti to izmanto!

Būtiskākie trūkumi

Kā jebkuram darījumam, arī refinansēšanai var būt dažādi trūkumi, piemēram:

 • Var tikt iekļautas papildus komisijas maksas – refinansēšanas process parasti ir saistīts ar dažādām papildus izmaksām, piemēram, par kredītu noformēšanu;
 • Var palielināt kopējo summu, ko samaksāsi par aizdevumu – ja Tu izlemsi refinansēt savu auto kredītu un noslēgt to uz ilgāku termiņu, bet ar nedaudz zemākiem procentiem, iespējams visā kredīta laikā procentu maksājumos Tu tomēr samaksāsi vairāk;
 • Ja Tavs esošais auto kredīts ir noslēgts ar neizdevīgiem nosacījumiem, piemēram, par to, ka kredīta ātrākas atmaksas gadījumā, Tev tāpat ir jāmaksā procenti, kas Tev rastos visa kredīta termiņa laikā, tad refinansēšana nebūs labākais situācijas risinājums, jo Tev būs jāmaksā gan pirmā, gan arī jaunā kredīta procenti.
Ja vēlies refinansēt savu auto kredītu, dodies pie Mogo!

Mogo auto līzinga devējs ir viens no nebanku kreditoriem, kas saviem klientiem piedāvā arī refinansēšanas pakalpojumus. Mogo nodrošina iespēju:

 • Refinansēt aizdevumu līdz pat 10 000 eiro apmērā;
 • Refinansēt gan banku, gan citu nebanku kreditoru izsniegtos kredītus;
 • Pagarināt kredīta termiņu uz līdz pat 72 mēnešiem;
 • Iegūt aizdevumu ar mazāku procentu likmi;
 • Ātri nokārtot visas nepieciešamās darbības – kredīta refinansēšana var notikt pat vienas stundas laikā.

Ja Tu apsver iespēju refinansēt savu auto kredītu, izvērtē visus ar jauna kredīta ņemšanu saistītos aspektus, kā arī savu finansiālo situāciju. Aizņemies atbildīgi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *