Grāmatvedības uzņēmējiem

Eiro banknotesGrāmatvedība daudziem var izraisīt diezgan negatīvas asociācijas. Viss kas saistīts ar grāmatvedību, sabiedrības acīs, ir ļoti garlaicīgs un sarežģīts. Tajā pašā laikā, bez grāmatvedības nevar iztikt teju neviens. Īpaši tad, ja runa ir par biznesu un uzņēmējdarbību, grāmatvedība ir neatņemama šo procesu sastāvdaļa.

Grāmatvedības pakalpojumi ir pieejami visiem, nav jābūt speciālistam šajā jomā vai jāalgo pastāvīgs darbinieks. Ir daudzas iespējas kā saņemt grāmatvedības pakalpojumus no trešās puses pārstāvjiem. Ir uzņēmumi kuri piedāvā šos pakalpojumus gan privātpersonām gan juridiskām personām. Šādā veidā ir iespējams saņemt grāmatvedības pakalpojumus par tiem samaksājot konkrētu naudas summu un nav nepieciešams algot pastāvīgu darbinieku. Protams, varat noslēgt līgumu ar šāda veida uzņēmumu un saņemt šos pakalpojumus visu laiku.

Izmantojot grāmatvedības ārpakalpojumus, Jūs varat būt pārliecināti, ka algu dati un cita finanšu informācija paliks konfidenciāla. Šādas informācijas dalīšana starp darbiniekiem ir likvidēta, un tas var veicināt harmoniju darba vietā, jo visi jūtas vienlīdzīgi. Pakalpojumus neapdraud personāla maiņa un tas nāk par labu biznesam. Jūs varat bez raizēm paļauties uz grāmatvedības pakalpojumu sniegšanu, neraizējoties par grāmatvedības personālu.

Grāmatvedība var būt plašs jēdziens. Pasūtot šāda veida pakalpojumus, Jūs varat baudīt dažādus pakalpojumus, atkarībā no tā, kas ir piemērotākais Jūsu uzņēmējdarbībai.

Kopumā, grāmatvedības pakalpojumi ir teju viss kas saistīts ar uzņēmuma finanšu dokumentācijas, atskaišu, pārskatu un tamlīdzīgu dokumentu izveidi, kontroli un iesniegšanu attiecīgajās iestādēs. Primāri, grāmatvedība ir saistīta ar finansēm. Ienākumi, izdevumi, algas, izmaksas, nodokļi. Nodokļi ir viens no galvenajiem faktoriem grāmatvedībā. Uzņēmuma grāmatvedis ir atbildīgs par laicīgu un korektu atskaišu un deklarāciju iesniegšanu, par nodokļu nomaksu, par korektu uzņēmuma ienākumu un izdevumu uzskaiti.

Kā atrast labāko aizdevēju

Laicīgi izdomājot dažādus jautājumus par pieejamajām kredītu iespējām, aizņēmējam ir labāka iespēja atrast labāko aizdevēju tieši aizņēmēja vajadzībām.

Mūsdienu nestabilajā ekonomikā, mēs vēlamies ātrus risinājumus un ātru pieeju naudai, un mēs gribam rezultātus pēc iespējas ātrāk, tomēr ir vajadzīgs laiks. Laiks ir nepieciešams arī, lai atrastu labāko kredītu, kas atbilstu Jūsu vajadzībām.

Apspriediet Jūsu plānu ar savu finanšu plānotāju un grāmatvedi. Vai jūs varat  kredītu? Kredītu nevar atļauties visi, kas to vēlās! Kredīts liels vai mazs – tā ir nopietna atbildība pret kuru nepieciešams izturēties atbildīgi.

Godīgi apspriediet savu pašreizējo finansiālo situāciju  – sagatavojiet informāciju par kredītu atlikumiem visiem kredītiem, tostarp auto kredītiem, patēriņa kredītiem un visām saistībām. Ja Jūs nevarat atļauties jaunu kredītu šajā brīdī, apsveriet stratēģijas, lai nomaksātu savus pašreizējos parādus, samazinātu izdevumus un, iespējams, palielinātu savus ienākumus. Jūsu finanšu plānotājam vai grāmatvedei būtu jāspēj palīdzēt Jums ar budžeta plānu.

Aprēķiniet, cik daudz naudas Jūs varat veltīt saviem izdevumiem mēnesī no jūsu budžeta aprēķiniem.

Esiet reālistiski attiecībā uz to, cik daudz Jūs varat atļauties aizņemties, un ievērojiet savu noteikto budžetu, nenovirzies no sava budžeta šajā brīdī.

Auto kredīta refinansēšana

Vārds “refinansēšana” pirmajā brīdī var likt noprast, ka runa ir par kaut ko sarežģītu un grūti saprotamu, taču tā nebūt nav. Auto kredīta refinansēšana nozīmē to, ka Tu vari pieteikties jaunam auto kredītam, ar kura palīdzību Tu nomaksāsi jau esošās kredītsaistības. Izmantojot refinansēšanas iespējas pareizi, Tu vari samazināt ikmēneša maksājuma lielumu un tādā veidā ietaupīt ievērojamu naudas summu visā kredīta laikā.

Ko sevī ietver auto kredīta refinansēšana?

seat auto

Refinansējot kredītu, Tavs jaunais kreditors nomaksā esošo aizdevumu un, balstoties uz noslēgto vienošanos, Tev ikmēneša maksājumi ir jāveic par jauno kredītu. Refinansēšanas gadījumā tāpat kā pirmo reizi meklējot aizdevēju ir nepieciešams izvērtēt vairākus piedāvājumus un izvēlēties sev piemērotāko, ņemot vērā visas priekšrocības un trūkumus, ko refinansēšana var sniegt.

Auto kredīta refinansēšana un tās priekšrocības

Refinansēšana pati par sevi var sniegt būtiskas priekšrocības, īpaši gadījumā, ja procentu likmes ir kļuvušas mazākas nekā tās bija brīdī, kad iegādājies automašīnu. Refinansēšana var Tev palīdzēt:

 • Samazināt ikmēneša maksājuma lielumu – ja izdodas atrast aizdevumu ar zemākām procentu likmēm, ikmēneša maksājums var būtiski samazināties;
 • Iegūt zemāku procentu likmi, kas ļaus visā kredīta termiņā samaksāt mazāk;
 • Mainīt kredīta termiņu – ja tomēr jūti, ka ikmēneša maksājumi ir par lielu, jauno aizdevumu vari noslēgt uz garāku termiņu, un otrādi – ja ir radusies izdevība samaksāt vairāk katru mēnesi, noteikti to izmanto!

Būtiskākie trūkumi

Kā jebkuram darījumam, arī refinansēšanai var būt dažādi trūkumi, piemēram:

 • Var tikt iekļautas papildus komisijas maksas – refinansēšanas process parasti ir saistīts ar dažādām papildus izmaksām, piemēram, par kredītu noformēšanu;
 • Var palielināt kopējo summu, ko samaksāsi par aizdevumu – ja Tu izlemsi refinansēt savu auto kredītu un noslēgt to uz ilgāku termiņu, bet ar nedaudz zemākiem procentiem, iespējams visā kredīta laikā procentu maksājumos Tu tomēr samaksāsi vairāk;
 • Ja Tavs esošais auto kredīts ir noslēgts ar neizdevīgiem nosacījumiem, piemēram, par to, ka kredīta ātrākas atmaksas gadījumā, Tev tāpat ir jāmaksā procenti, kas Tev rastos visa kredīta termiņa laikā, tad refinansēšana nebūs labākais situācijas risinājums, jo Tev būs jāmaksā gan pirmā, gan arī jaunā kredīta procenti.
Ja vēlies refinansēt savu auto kredītu, dodies pie Mogo!

Mogo auto līzinga devējs ir viens no nebanku kreditoriem, kas saviem klientiem piedāvā arī refinansēšanas pakalpojumus. Mogo nodrošina iespēju:

 • Refinansēt aizdevumu līdz pat 10 000 eiro apmērā;
 • Refinansēt gan banku, gan citu nebanku kreditoru izsniegtos kredītus;
 • Pagarināt kredīta termiņu uz līdz pat 72 mēnešiem;
 • Iegūt aizdevumu ar mazāku procentu likmi;
 • Ātri nokārtot visas nepieciešamās darbības – kredīta refinansēšana var notikt pat vienas stundas laikā.

Ja Tu apsver iespēju refinansēt savu auto kredītu, izvērtē visus ar jauna kredīta ņemšanu saistītos aspektus, kā arī savu finansiālo situāciju. Aizņemies atbildīgi!

Kapitāla riska fondi uzņēmējiem

Kapitāla riska fondi uzņēmējiem palīdz, piedāvājot tiem investīcijas. Vai tas ir izdevīgi uzņēmumam? Vai tas ir izdevīgi investoram? Kur tiekas investori ar uzņēmējiem?

Riska kapitāls ir ilgtermiņa investīcija uzņēmuma pašu kapitālā ar mērķi veicināt uzņēmuma vērtības pieaugumu, straujāku izaugsmi un attīstību.

Ar ko šis finansējuma veids atšķiras no bankas aizdevuma? Saņemot bankas aizdevumu, Tev ir jābūt pietiekamam nodrošinājumam. Turklāt jāatmaksā aizdevuma pamatsumma un jāveic procentu maksājumi, neņemot vērā Tava biznesa attīstības virzību. Riska kapitāla investora ieguldījuma ienesīgums ir tieši atkarīgs no uzņēmuma veiksmīgas darbības un rentabilitātes.

Lai veicinātu riska kapitāla nozares attīstību Latvijā, seši uzņēmumi, kas darbojas riska kapitāla nozarē Latvijā (Baltcap Management Latvia, EKO Investors, Hanseatic Capital Latvia, NCH Advisors INC., Norvēģijas – Latvijas uzņēmējdarbības attīstības fonds un Small Enterprise Assistance Funds) sadarbībā ar Latvijas Attīstības aģentūru nodibinājuši sabiedrisko organizāciju Latvijas Riska kapitāla asociācija (LVCA). Pēc Asociācijas mājaslapā teiktā, riska kapitāla fonds, investējot naudas līdzekļus uzņēmumā, kļūst par tā līdzīpašnieku. Šajā brīdī tas uzņemas daļu no uzņēmējdarbības riska, tomēr arī sagaidot paaugstinātajam riskam atbilstošu atdevi. Fonds, tāpat kā pārējie līdzīpašnieki, ir tieši ieinteresēts uzņēmuma vērtības pieaugumā. Papildus finanšu ieguldījumam kapitāla riska fonds nodod uzņēmumam arī sava fonda pieredzi, zināšanas un sakarus. Tas ir biznesa partneris, ar kuru Tu sava uzņēmuma darbības laikā esi saistīts gan pozitīvas, gan negatīvas attīstības gadījumā.