Kas ir kredīts

Kredīts – tā ir atbildība, ilgtermiņa saistību uzņemšanās un ticība, ka tad, kad jaunas apņemšanās prieks beidzies, pienākums valdīs gan kredītdevēja un kredītņēmēja starpā, gan aizņēmēju vidū (ja vienu un to pašu kredītu noformē vairāki cilvēki, kuri kopīgi aizņēmušies).

Kredītam mūsdienās lielu nozīmi piešķir tieši jauni cilvēki – tikko skolu beigušie un strādāt sākušie. Šis cilvēku slānis vēlas īrēt savu mājvietu, taču bieži visam uzreiz nauda neatliek. Talkā tiek ņemti t.s. “ātrie” kreditētāji. Parasti ātro kredītu devēji nepieprasa tik izsmeļošu informāciju par personīgajiem ienākumiem un izdevumiem, kā bankas. Tie tiek reklamēti kā viegli iegūstamu aizdevumu izsniedzēji, kuri gandrīz nekavējoši spēj tos noformēt. Taču diezgan augstie atmaksas procenti ir pretrunā ar daudzās bankās piedāvātajiem. Ātro kredītu iespējams iegūt bez ķīlas un mērķa, kādam tas domāts, norādēm. Bankas parasti izsniedz īstermiņa kredītus noteiktām vajadzībām. Tomēr arī bankās iespējams iegādāties naudu bez īpaša mērķu uzstādījuma, tad to sauc par overdraftu – pāri iemaksām kontā iztērētie līdzekļi tiek noformēti kā kredīts, parasti uz augstākiem procentiem.

Jau nopietnāks kredīta veids ir ilgtermiņa kredīts, piemēram, mājokļa (hipotekārais kredīts) un transporta līdzekļa iegādei. Bankās un dažos nebankas aizdevēju uzņēmumos iespējams noformēt līzingu – kredītiestāde iegādājas nepieciešamo preci (iekārtas, transportlīdzekļus u. tmldz.) un nodod to privātpersonas vai uzņēmuma lietošanā ar izpirkuma tiesībām. Prece pāriet pircēja īpašumā, kad visa summa ir apmaksāta.

Lai iegūtu vieglu kredīta apstiprinājumu, Jums vispirms ir nepieciešams pārliecināties, ka Jūs atbilstat aizdevēja prasībām, lai Jūs varat iegūt apstiprinājumu. Otrkārt, Jums rūpīgi un pilnīgi ir jāaizpilda kredīta pieteikums. Pareizi aizpildīts pieteikums palielina izredzes iegūt kredīta apstiprinājumu.

Pēc iepriekš minētās informācijas var teikt, ka kredīti nemaz nav slikti, ja aizņēmējs tos izmanto gudri. Pieteikšanās kredītiem ārkārtas situācijā ir pareizā izvēle, ja Jūs zināt, ka Jūs varat tos atmaksāt. Kredīta atmaksas plānošana vienmēr ir noderīga, lai gūtu vislabāko kredītu lietošanas pieredzi, kas ir brīva no sarežģījumiem.