Kā ietaupīt naudu?

Ir daudz veidi, kā ietaupīt naudu un dzīvot labāk. Ietaupiet naudu un dzīvojiet labāk, jo tā būs labāk. Šoreiz apskatīsim dažus no veidiem, kā ietaupīt naudu!

Valsts atmaksātie izdevumi

Iegādājoties preces vai pakalpojumus, kas saistīti ar medicīnisko aprūpi vai izglītību, neaizmirstiet čekus saglabāt! Tos varēsiet pievienot gada ienākumu deklarācijai, ko iesniegsiet VID (Valsts ieņēmumu dienestam). Valsts nosūtīs uz jūsu kontu ceturtdaļu no jūsu ieguldītās summas. Tas attiecas uz dažādiem pakalpojumiem, piemēram, zobārsta, ginekologa u.c. ārstu vizītes, medikamenti, iestājmaksa, stājoties augstskolā, utt. Svarīgi ir nenokavēt iesniegšanas termiņu, lai atgūtu naudu atpakaļ.

Transporta izdevumi

Ja dzīvojat un strādājat pilsētā, iespējams, varat uz darbu doties ar kājām, nevis ar sabiedrisko transportu. Zināms, ka Latvijā sabiedriskā transporta cenas ir visai dārgas, tāpēc šāda rīcība maciņam būtu krietns atspaids, turklāt maza pastaiga ik dienu uzlabos jūsu veselību.

Gadījumā, ja attālums ir pārāk liels, lai to veiktu kājām, varat ieguldīt līdzekļus divriteņa iegādē, kas ilgtermiņā ir pirkums, kas visnotaļ atmaksājas. Jebkurā gadījumā jūs būsiet ieguvējs, jo nav noslēpums, ka riteņbraucēji daudz veiksmīgāk nonāk galamērķī, izvairoties no nepatīkamiem sastrēgumiem un tā dēvētajiem “korķiem”.

Atlaižu kuponi internetā

Ir aktīvas daudzas mājaslapas, kuras piedāvā veikt pirkumu vairākiem cilvēkiem kopā, tādējādi būtiski samazinot izmaksas. Piedāvājumā ir gan preces, gan dažādākie pakalpojumi, sākot no virtuves nažiem un mašīnas detaļām un beidzot ar ceļojumiem pa Eiropu un SPA procedūrām.

Tas darbojas tad, ja prece iegūst pietiekami lielu pircēju piekrišanu, piemēram, piecdesmit pircēju. Tad katrs no šiem cilvēkiem iegūst preci savā īpašumā par zemāku summu. Tādas mājaslapas ir pērkam kopā, cherry.lv, www.zizu.lv un daudzas citas.

Iepirkumu saraksts

Gan lieliem, gan maziem pirkumiem ir ieteicams sastādīt sarakstu. Vienalga, vai ejat uz pārtikas veikalu vai mēbeļu veikalu, striktas vadlīnijas un nosaukti priekšmeti jums palīdzēt saprast un atcerēties savas vēlmes arī tad, kad veikalā tiksiet vilināts ar dažādām kārdinošām atlaidēm, kuras patiesībā jums palīdz nevis ietaupīt, bet gan iegūt savā īpašumā preci, kuru nemaz negribat.

Vai pastāv kredītu pārmantošana?

EIROPiesakoties un saņemot mantojumu iespējams tikt ne tikai pie īpašuma, kuru novēlējis kāds tuvinieks, bet arī pie kredītsaistībām, par kurām pat iespējams iepriekš neesat zinājis. Līdz ar īpašumu tiek pārmantotas arī kredītsaistības, kurās bijis iesaistīts konkrētais īpašums.

Mūsdienās ir izstrādātas metodes, ar kuru palīdzību pasargāt savus tuviniekus no nepatīkamu kredītsaistību saņemšanas pārmantošanas ceļā. Viena no šīm metodēm ir kredīta apdrošināšana jeb kredītņēmēja dzīvības apdrošināšana, kas paredz, kredīta dzēšanu, iestājoties apdrošināšanā minētajiem gadījumiem. Lai kredīts netiktu pārmantots par apdrošināšanu būtu vērts padomāt jau laicīgi, līdz ar kredīta noformēšanu, taču ja to neesat izdarījis, apdrošināties iespējams arī vēlāk.

Apdrošināšanas iemaksas gan rada papildus ikmēneša izdevumus, taču salīdzinot apdrošinātāju piedāvājumus un izvēloties izdevīgāko variantu, apdrošināšanas iemaksa varētu būt vien daži eiro, turklāt iestājoties apdrošināšanas gadījumam, nenotiktu kredītu pārmantošana.

Domas par nākotni ir viens no atbildīgas aizņemšanas pamatnoteikumiem, taču parūpējoties par to, lai jūsu kredītsaistības netiktu pārmantotas, jūs domājat daudz plašāk un rūpējaties ne tikai par savu bet arī tuvinieku nākotni, vai drīzāk neradāt tiem, sarežģījumus un finansiālas problēmas.

Vairāki kredītu izsniedzēji piedāvā noformēt kredītu apdrošināšanu jau kredīta noformēšanas brīdī, turklāt piedāvājums mēdz ietvert apdrošināšanas maksājumu samazināšanos, samazinoties aizdevuma apjomam, jeb iespēju ar katru mēnesi maksāt arvien mazāku apdrošināšanas summu

Budžeta lietas

Cilvēki, kas seko budžetam, īsteno nospraustos mērķus. Ir grūti izvairīties no negaidīta rēķina. Viss, ko mēs varam darīt, ir mēģināt sagatavot savus budžetus, lai segtu ārkārtas izmaksas. Ārkārtas krājkonti ir galvenā prioritāte. Tie ne tikai neļaus Jums palielināt parādu, ko Jūs mēģināt atmaksāt, bet arī samazinās maksājamās procentu likmes.

Vēl viens motivācijas avots ir ieplānot atlīdzību par izpildītiem mērķiem. Izveidojiet lētu atlīdzību sev, lai palīdzētu sevi motivēt mērķu sasniegšanai. Dodiet sev nedēļas nogali bez mājas darbiem vai izdzeriet Jūsu mīļāko kafiju, no kā Jūs atteicāties, lai ietaupītu naudu. Pēdējā lieta, ko Jūs vēlaties darīt, ir pievienot vairāk parādu savam budžetu. Ja Jūsu atlīdzība ir kaut kas dārgs, izveidojiet nelielas atlīdzības, lai pievienotu naudu savai bilancei. Novērtējiet, cik ātri Jūs varat samaksāt parādus, lai palutinātu sevi ar atpūtas dienu. Dažreiz, Jūsu budžets mainīs Jūsu domāšanas veidu un izveidos jaunus paradumus. Kad Jūs sāksiet rīkoties saskaņā ar savu budžetu, Jūs redzēsiet, cik stiprs ir Jūsu budžets.

Budžeta analīze

NaudaSalīdziniet savu faktisko darbību ar budžeta aktivitātēm katru mēnesi. Šis salīdzinājums ir tas, kas sniedz reālu novērtējumu. Salīdzināšana palīdz Jums novērtēt, kuras daļas no Jūsu finansēm ir izcilas un kurām daļām ir jāpievērš uzmanība. Bez salīdzinājuma, budžetam nav vērtības.

Izmantojot grāmatvedības programmatūru, Jums būs pieejami iepriekš formatēti ziņojumi, kas aprēķinās novirzi starp faktiskajiem un budžetā plānotajiem ienākumu un izdevumu posteņiem. Tas būs lielisks līdzeklis, lai Jūs varētu novērtēt, kuri Jūsu uzņēmuma aspekti ir izpildīti un kuras jomas Jums ir nepieciešams vēlreiz izvērtēt.

Saglabājiet savu budžetu, kā “dzīvu” dokumentu, jo Jums var būt nepieciešams koriģēt tā aspektus, kas nav iepriekš iekļauti. Tas nenozīmē, ka Jums tas ir jāmaina, jo Jūs vēlaties, lai plānotie skaitļi sakristu ar aktuālajiem. Izmaiņām budžeta summās ir jābūt tikti tad, kad ir radušies neparedzēti notikumi.

Mums visiem ir daudz prasību, bet finansiālo aspektu pārvaldīšana uzņēmumā ir atbildība, kas ir jāuztver nopietni. Ja tā nav viena no Jūsu stiprajām pusēm, atrodiet kādu, kas palīdzēs Jums ar šo procesu. Tas ir tāpat kā ar jebkuru citu prasmi – Jums ir nepieciešams laiks, lai saprastu dažādus aspektus, bet tas notiks. Nav labāka laika, lai sāktu kontrolēt Jūsu biznesu, kā šodien!