Budžeta neplānošana sezonai

Galvenais laba budžeta stūrakmens ir precīza budžeta plānošana. Reālistiski. Kad Jūs izveidojat budžetu Jūsu biznesam, Jums ir nepieciešams sākt ar skaitļiem, kas ir līdzvērtīgi tam, kā Jūsu biznesam veicās iepriekšējā gadā. Tie ir skaitļi, kas pārstāv Jūsu biznesa rentabilitāti bez budžeta. Jums arī nepieciešams sezonalitātes faktors. Ievietojiet ieņēmumus un izmaksas attiecīgajos mēnešos, kad tie būs veicami. Un es nerunāju par sezonalitāti tikai svētkos, ja vien tas neattiecas uz Jūsu biznesu. Sezonalitāte ir jānosaka, balstoties uz Jūsu nozari. Piemēram, nodokļu sagatavotāji plāno augstāku budžetu no janvāra līdz aprīlim nodokļu sezonā, kā arī septembrī un oktobrī pagarinājumiem. Ainavu veidotājiem ir jāplāno augstāks budžets no marta līdz septembrim, nekā ziemas mēnešos. Pārcelšanās uzņēmumu budžets ir lielāks vasarā, nekā pārējā gada laikā. Nosakiet sava uzņēmuma sezonalitātes faktoru, lai pārliecinātos, ka Jūs esat ietvēris visus Jūsu izdevumus kluso mēnešu laikā.

Divi ieteikumi pēc budžeta izveides

EIRO

Sekosiet notikumu gaitai, kamēr Jūs sasniegsiet savus mērķus. Novērtējiet, cik tālu Jūs esat ticis laukā no saviem parādiem. Novērtējiet, cik daudz Jūs esat ietaupījis. Ja Jūs ietaupāt lielam pirkumam, budžets palīdzēs sasniegt panākumus noteiktā laikposmā. Tas dos Jums priekšstatu par to, kāda ir Jūsu finanšu situācija katru dienu.

Tā kā budžeti iekļauj visas sadzīves izmaksas, arī Jūsu ģimene var iesaistīties. Nekad nav pārāk agri bērniem uzzināt par Jūsu finansēm. Ļaujiet viņiem zināt, kāpēc Jūs ietaupāt. Stāstiet vecumam atbilstošas pasakas par finanšu lēmumiem, kas nogājuši greizi. Kāpēc Jūsu parādi ir tik lieli un ko Jūs varētu darīt savādāk. Dodiet mērķi katrai budžeta daļai, lai visa ģimene par to būtu atbildīga.

Nepietiekama budžeta plānošana

Visbeidzot, nenovērtējiet par zemu izmaksas, kas var mainīt visu Jūsu biznesa trajektoriju. Jums ir jābūt pārliecinātiem, ka Jūs ietverat visus negaidītos faktorus. Ietveriet izmaksu inflāciju, un kā Jūs varēsiet segt savus izdevumus bez spriedzes. Izveidojiet uzkrājumu plānu sava budžeta ietvaros.