Finanšu dienasgrāmata

Budžeta plāni ir Jūsu finanšu dienasgrāmata. Tas palīdzēs Jums pieņemt gudrākus lēmumus par aktuāliem naudas jautājumiem. Jūsu budžets tiks izmantots kā ceļvedis, lai pieņemtu gudrus finanšu lēmumus un veiktu maksājumus saskaņā ar grafiku.

Izmantojiet savu budžetu, lai ievērotu pašreizējo bilanci. Cik daudz finanšu ir Jūsu bankā vai kuram kreditoram Jūs esat parādā visvairāk? Kad ir pienācis laiks pieņemt ikdienas lēmumus, Jūsu budžets ir te, lai palīdzētu. Jūs ietaupīsiet laiku, kad visi dati būs vienā vietā.

Budžets sniegs Jums pirmo brīdinājumu par iespējamo naudas krīzi. Tas dos Jums laiku un ļaus pielāgoties jebkurai līdzekļu pārkārtošanai. Vai Jums ir nepieciešams izmantot līdzekļus no ietaupījumiem? Vai Jums ir nepieciešams iegūt ātru naudas avansu, lai segtu finanšu iztrūkumu? Jūsu budžets samazinās zaudējumus un kontrolēs papildu izmaksas, kas iet kopā ar tiem.

Šeit ir 3 kļūdas, kas palīdzēs Jums risināt savas finanšu problēmas

  1. Budžeta neizveidošana.

Budžets ir ļoti nepieciešams, ja Jums pieder uzņēmums. Tas nav pietiekami, ka Jums ir mērķis; Jums ir jābūt plānam par to, kā Jūs gatavojaties sasniegt šo mērķi. Budžets ir paredzēts, lai sniegtu Jums skaidru plānu, lai Jūs varētu sasniegt iecerēto mērķi. Bez tā, Jūs vadāt savu biznesu akli, cenšoties sasniegt mērķi, ko Jūs pat nevarat redzēt. Vai Jūs kādreiz esat mēģinājis iemest šautriņu mērķa centrā? Ir ļoti grūti to izdarīt. Darbošanās biznesā bez budžeta ir kā tumsā mēģināt iemest šautriņu mērķa centrā.

  1. Faktisko skaitļu nepiefiksēšana.

Tiklīdz Jums ir budžets, Jums ir jāsalīdzina, kā Jūs tērējat savas finanses saskaņā ar budžetu. Minimāli tas jādara vismaz reizi ceturksnī. Ja Jūs neveicat šo svarīgo soli, Jums nav ne jausmas, cik labi vai slikti Jums veicas, salīdzinot ar šo plānu. Sava budžeta salīdzināšana ar faktisko naudas plūsmu palīdzēs Jums saprast, kas īsti notiek Jūsu biznesā. Tas arī palīdz Jums redzēt, kā Jūsu biznesam sokas gadu pēc gada, salīdzinot ar Jūsu nozares konkurentiem.

  1. Budžeta plāna neievērošana.

Kad Jūs izveidojat savu budžetu, Jums tas ir JĀIEVĒRO. Atkārtojiet pēc manis – Es ievērošu savu budžetu. Nav nekā sliktāka par sava budžeta izveidošanu un tā aizmiršanu. Kāpēc izveidot plānu un tad ievietot to atvilktnē un nekad neapskatīt? Tas ir tas pats kā tad, kad Jums nemaz nav budžeta. Vai Jūs kāptu kalnā bez gida? Nē. Vai Jūs iegādātos māju, nenosakot budžetu tam, cik lielu māju Jūs varat atļauties, ņemot vērā nodokļus un apdrošināšanu un komunālos pakalpojumus. Nē. Tātad, kāpēc lai Jūs pārvaldītu savu biznesu bez plāna? Budžeta ievērošana ļauj Jums noteikt, kā Jums veicas savā biznesā un tas palīdz Jums labāk pārvaldīt savu naudas plūsmu. Jums būs iespēja redzēt, kas nenes Jums cerētos ienākumus, lai Jūs varētu veikt jebkādas nepieciešamās izmaiņas.