Budžeta analīze

Budžeta plānošana sākas ar to, ka Jūs zināt, kādā virzienā Jūs vēlētos virzīt Jūsu finanses. Budžeta plāns ļaus Jums organizēt savas finanses un veicināt pozitīvu naudas vadības sistēmu. Budžeta plāna izveidei ir nepieciešams visvairāk darba un laika. Pēc tam, kad tas ir noteikts, šis plāns palīdz sasniegt finanšu mērķus un galu galā veidot bagātību. Tas nav kaut kas, ko Jūs varat izveidot un par to aizmirst. Jums būs atkārtoti jāpārskata savi resursi un jāatjauno tie no mēneša uz mēnesi.

Analizējiet savu pašreizējo un iepriekšējā gada budžetu. Vienmēr ir labi zināt, kur ir Jūsu sākuma punkts! Kādās jomās Jums izdevās ievērot budžetu? Kādās jomās Jums vajag piestrādāt? Ja Jums nav budžeta, un lielākajai daļai tāda nav, Jums būs nepieciešams apskatīt Jūsu faktisko finanšu pārskatu, tostarp: Peļņas/ zaudējumu pārskatu, bilanci un naudas plūsmas pārskatu.

  1. Izmantojiet vienkāršu formātu savam budžetam, pamatojoties uz peļņas/ zaudējumu pārskatu:

Ienākumi – pārdotās produkcijas ražošanas izmaksas – pieskaitāmās izmaksas = Neto ienākumi/ peļņa. Nesajauciet tos! Nauda un ienākumi ir divi dažādi jēdzieni, tāpēc Jums ir nepieciešams noteikt skaidrus mērķus budžetam, ko Jūs vēlaties izveidot.

  1. Izmantojiet budžeta plānošanas funkcijas Jūsu grāmatvedības programmā, lai vieglāk izveidotu savu budžetu, ja tā ir pieejama. Dažas programmas piedāvā lielisku budžeta formātu, kas ir izveidots, pamatojoties uz Jūsu peļņu/ zaudējumiem, un Jūs varat ievadīt ieplānotās naudas summas atbilstošajai vienībai.
  2. Novērtējiet savu budžetu reālistiski. Vienmēr ir ieteicams iegūt objektīvu trešās puses pārskatu Jūsu informācijai. Mums ir tendence pārvērtēt mūsu ienākumus un nenovērtēt mūsu izdevumus, lai mēs parādītu pozitīvu naudas plūsmu. Tas nav labi, ja tas nav reāli. Mums ir jāapzinās, no kurienes mūsu nauda nāk un kur tā tiek tērēta, lai mēs varētu būt aktīvi mūsu finanšu dzīvē. Būs pārsteidzoši, cik daudz mazāk stresa Jums būs jāpiedzīvo, ja Jūs spēsiet efektīvi pārvaldīt savas finanses.

Dokumentējiet to, kā Jūs nākat klajā ar savu tāmi. Piemēram, ja Jūs prognozējat € 100 000 pārdošanu, Jums ir nepieciešams dokumentēt, ka tas ir balstīts uz šādu vienādojumu (# no pārdošanas, kas reizināts ar € summu no vidējās pārdošanas). Tas dos Jūsu pareģojumiem pamatu un ļaus izveidot labāku dispersijas analīzi, kad faktiskie skaitļi atšķiras no budžetā paredzētās summas.