Budžeta plāna kļūdas

  1. Nevērīgi nosprausts mērķis. Bezmērķīgs budžeta plāns ātri vien piedzīvos neveiksmi. Jūs nevarat pieturēties pie budžeta, ja Jums nav skaidrs, kāpēc to darāt. Budžeta plāns ir gluži tāds pats kā programma svara nomešanai – viegli uzsākt, taču grūti turpināt un pabeigt. Jums vajadzīga pastāvīga iedvesma, tāpēc nospraustais mērķis ir Jūsu galvenā motivācija.
  2. Nav atvēlēta vieta izklaidēm. Būsim godīgi, budžeta ievērošana ne vienmēr ir iepriecinošs pasākums. Izņemiet no budžeta plāna jebkāda veida izklaides un vaļasprieku, un Jums tas patiks vēl mazāk. Galvenais, kas jāsaprot, plānojot budžetu, ka ir svarīgi atvēlēt vietu lietām, kuras Jums patīk. Ja Jums patīk budžeta plāns, tad ir daudz lielākas iespējas, ka Jūs tam turpināsiet sekot.
  3. Pārlieku strikts budžeta plāns. Tas nozīmē, ka Jūsu budžetā ir vieta tikai pamata vajadzībām un nekam vairāk ar domu, ka tādā veidā Jūs ātrāk sasniegsiet savu mērķi. Parasti šāda pieeja beidzas ar tā saukto “budžeta izdegšanu”, un tajā brīdī budžeta plāns pilnībā sabrūk. Protams, ir svarīgi atteikties no nevajadzīgām lietām, tomēr saprāta robežās.
  4. Neparedzēti tēriņi. Ir tēriņi, kuri uzrodas paši no sevis un kurus nav iespējams paredzēt. Tāpēc ir prātīgi budžeta plānā atvēlēt vietu neparedzētiem izdevumiem. Tādā veidā Jums nebūs jāuztraucas, kā tos samaksāt, turklāt Jūs pasargāsiet sevi no nevajadzīgiem parādiem.
  5. Mērķa sasniegšana. Apsveicam – Jūs esat sasniedzis savu izvirzīto mērķi un iekļāvies budžetā! Lieliski, ja ir izdevies veiksmīgi izplānot budžetu un tam sekot, taču kāpēc gan to neturpināt? Šis ir īstais laiks, lai paplašinātu savu horizontu un kaltu vēl lielākus plānus!
  6. Nesasniedzami mērķi. Ir bezcerīgi veidot budžeta plānu nereāliem un nesasniedzamiem mērķiem. Viss, kas no tā sanāks, ir vilšanās. Jūsu mērķim ir jābūt budžeta ietvaros un reāli sasniedzamam.
  7. Nevēlēšanās sekot līdzi tēriņiem. Ja Jūs nepārraugāt kā tērējat savu naudu, budžeta plānošana ir bezjēdzīga nodarbe. Sākumā sekošana tēriņiem var šķist nogurdinoša, bet tas ir ļoti vērtīgi, jo ļauj Jums ieraudzīt, kur tieši aiziet nauda. Tādā veidā Jūs varat labāk kontrolēt savus tēriņus un iekļauties budžetā.
  8. Pakļaušanās impulsam. Šis ir faktors, ar kuru ne vienmēr viegli tikt galā. Ja jūtat nekontrolējamu vēlmi kaut ko nopirkt, izmantojiet “vajag – vēlos” likumu, tas ir, pajautājiet sev, vai šī prece Jums tiešām ir vajadzīga vai Jūs to vienkārši tāpat vēlaties. Ja tas nestrādā, varat izmantot “divu dienu” paņēmienu, proti, nogaidīt pāris dienas un, ja jūtat, ka Jums šī prece joprojām ir vajadzīga, tad nopērciet to.

5 ātro kredītu avoti

Dzīvē ir dažādas situācijas, kad Jūs saskaraties ar nelielu papildus naudas trūkumu. Tajā laikā, Jūs varat aizņemties naudu no draugiem vai mīļajiem. Bet, lūdzot finansiālu palīdzību no drauga, Jums ir bailes, ka, ja viņš to atteiks, Jūs jutīsieties ļoti neērti. Tāpēc ir pieejami daži avoti, kas ātri sniegs vajadzīgo finansiālu palīdzību.

Nelieli kredīti no bankām

Saspringts budžets reizēm neļauj Jums tērēt papildus. Daudzas bankas ir to sapratušas un piedāvā nelielus kredītus zem 10 000. Jūs varat pajautāt par šo pakalpojumu savai bankai. Šis ir viens no gudrākajiem veidiem, kā izpildīt Jūsu ārkārtas finansiālās prasības. Bankas cenšas padarīt šos kredītus arvien vieglāk pieejamus saviem klientiem.

Naudas avanss no sava uzņēmuma

Ir vairāki uzņēmumi, kas piedāvā avansa maksājumus saviem darbiniekiem. Jūs varat runāt ar savu uzņēmumu par to. Tas ir viens no drošākajiem veidiem, kā segt tūlītējās finanšu prasības. Šī nauda pēc tam tiek atskaitīta no Jūsu nākamās algas. Šāda sistēma uzņēmumos palīdz darbiniekiem, un darba devējiem tas ir viens no labākajiem veidiem, kā satuvināties ar darbiniekiem.

Kredītkartes

Pieteikšanās kredītkartei ir lielisks veids, kā tikt galā ar steidzamiem izdevumiem. Ir dažādi kredītkaršu veidi, bet ir ieteicams izvēlēties karti, kam ir zemākas procentu likmes.

Ātrie kredīti

Ātrie kredīti ir viens no labākajiem variantiem, kā iegūt ātru finansiālo palīdzību. Ir divu veidu ātrie kredīti – īstermiņa un ilgtermiņa. Aizņēmējiem ir tiesības izvēlēties plānu, kas atbilst viņu prasībām. Lai gan procentu likme par šādu kredītu ir lielāka, tā sniedz pietiekami lielu elastību, lai atmaksātu piešķirto summu.  Ātros kredītus ir ļoti vienkārši un ātri saņemt. Tie ir pieejami internetā un aizņēmējam tikai jāatrod uzticams aizdevējs un jāpārskata kredīta nosacījumi. Ja šo kredītu izmanto atbildīgi, tas ir ļoti noderīgs.

Kredītlīnija

Kredītlīnija ir populārs īstermiņa kredīta veids. Kredītlīnija ir iespēja ātri un vienkārši izmantot naudas līdzekļus, kad vien nepieciešams. Ir tikai nepieciešams izveidot savu kredītlīnija kontu. Ja naudas no kredītlīnijas konta nav izņemta, nekas nav jāmaksā – nekādi procenti, nekādi uzturēšanas maksājumi.