Par kredītiem 2008. gadā un 2015. gadā

Gan mājokļu, gan finanšu tirgus lejupslīde 2008. gadā ietekmēja vairāk nekā pusi no visām mājsaimniecībām vienā veidā vai citā. Finanšu tirgiem cīnoties, lai atgūtu trekno gadu līmeni, dramatiskā mājokļu vērtību krituma ietekme ir joprojām ļoti jūtama visā valstī.

Mājokļu cenu kritums

Pajautājiet saviem kaimiņiem, draugiem un ģimenei, cik ļoti mājokļu cenu kritums ir ietekmējis viņu tēriņu ieradumus, pirktspēju un kopējo patērētāja uzticību. Atbildes noteikti pārsteigs pat pašus finansiāli konservatīvākos iedzīvotājus. Daudzi mājokļu īpašnieki šodienas ekonomiskajā vidē cīnās, lai veiktu hipotēku maksājumus vai arī tiem ir ļoti maz pašu kapitāla to īpašumā. Varbūt viņi ir pat liecinieki tam, kā tuvākajā apkārtnē tiek izliktas mājokļu pārdošanas vai izsoles par īstermiņa pārdošanu vai kredītu maiņām.

Ja Jūs tāpat kā lielākā daļa cilvēku esat audzināts ar pārliecību, ka Jums vienmēr ir jāatmaksā savi parādi un jo īpaši, laicīgi katru mēnesi jāsamaksā rēķini, Jūs noteikti visiem spēkiem centīsieties to izdarīt.

Bet kas notiek, kad Jūs zaudējat savu darbu, Jūsu laulātais zaudē savu darbu, Jūsu mazais uzņēmums bankrotē, rūpnīca, kur Jūs esat apzinīgi strādājis daudzus gadus aizveras ciet uz visiem laikiem? Sliktāk; kas notiek, ja ražotājs nosūta uz Jūsu darbavietu mazāk kvalificētu, zemāk apmaksātu strādnieku? Kas notiek, ja Jūs ciešat darba negadījumā un Jums nav veselības apdrošināšanas vai vispār nekādu pabalstu?

Diemžēl tās visas ir problēmas, ar ko mūsu ģimenes saskaras, tādēļ reizēm nomaksāt rēķinus laicīgi ir praktiski neiespējami. Šādos brīžos Jūs kā ģimenes galva esat spiesti pieņemt grūtus un dzīvi mainošus lēmumus. Vai es maksāšu hipotēkas maksājumu šomēnes vai man pārtraukt to maksāt, jo tas ir lielākais rēķins, kas man ir un mums ir nepieciešams iegādāties pārtikas preces un benzīnu?

Pretēji plašajai pārliecībai, aizdevējs nevēlas atņemt Jūsu mājokli dažādu iemeslu dēļ. Pirmkārt, Jūsu māja var nebūt labākajā stāvoklī un bankai var būt ļoti dārgi novērtēt vai atjaunot īpašumu. Otrkārt, tāpēc, ka tirgus valstī joprojām ir trausls, aizdevējam vai bankai būtu ļoti grūti izlikt Jūs no mājas un pēc tam saņemt taisnīgu tirgus cenu par Jūsu mājokli. Treškārt, kvalificētu potenciālo mājas pircēju loks ir iztvaikojis ļoti stingro kreditēšanas prasību dēļ, ko piemēro bankas.

Īsumā, ja Jūs kavējat hipotekāros maksājumus un varat sniegt pamatotu iemeslu bankai, kāpēc tiem vajadzētu mainīt Jūsu hipotekāro kredītu, Jums ir spēcīgas izredzes saņemt apstiprinājumu. Lielākā daļa banku vēlēsies runāt tieši ar Jums un vēlēsies sajust Jūsu personīgo apņemšanos saglabāt māju savā īpašumā. Bankas izlasīs Jūsu pieprasījuma vēstuli, kas Jums ir jāaizpilda ar labi strukturētu, sirsnīgu, spēcīgu, un labi pamatotu iemeslu, kāpēc viņiem būtu Jums jāpalīdz.

Būtībā, bankas pakļauj sevi diezgan mazam riskam, tādēļ bankas vairāk sliecas palīdzēt Jums palikt savās mājās. Tomēr, ja Jums ir finansiālas problēmas un Jūs riskējat zaudēt Jūsu mājas, nesēdiet rokas klēpī salikuši. Esiet aktīvi… palīdzība ir tur ārā.